Petőfis diákok és a madárvilág találkozása

Ha ez egy bulvárcikk lenne, így kezdődne: „Ez a kedd is úgy kezdődött diákjaink számára, mint bármelyik átlagos nap…” Ha dalszövegből idéznék, azt mondhatnám: „Madarak jönnek, madarak mennek…” Mindkettő igaz lenne, de maradjunk inkább a tárgyszerű tudósításnál.

Felsős diákjaink madárbemutatón vehettek részt az állatok világnapja alkalmából szeptember 28-án, kedden. Megismerkedhettek különböző madártojásokkal, a legkisebb méretűektől egészen a legnagyobbakig, megtudhatták, hogy miért színesek vagy fehérek egyes tojások. Találkozhattak a madárvilág jeles tagjaival, a kanáritól a galambon át egészen a héjáig. Ugyanakkor egy-egy zsákmányállat is megjelent, pl. Gabika, a gabonasikló, vagy a félalbínó patkány, ami kapcsán elhangzott, hogy egyesek szerint a lecsóban patkány van, de talán jobb, ha paprika és paradicsom. A tanulók láthatták, hogyan reagál a veszélyre a görény, a kuvik, megismerhették a ragadozómadarak vadásztechnikájának alapjait, megtudták, miért énekelnek az énekesmadarak, és így tovább. Mindezt érdekes, kedélyes formában, egy-egy könnyed tanóra keretében. Köszönjük a szervezőknek is a lehetőséget.

Szuromi Tamás