Nemzetiségi énekverseny Biatorbágyon

Kedves vendéglátásban volt részünk március 28-án a biatorbágyi Faluházban, ahol néhány lelkes diákkal idén is részt vettünk az ÉMNÖSZ által megrendezett Regionális Német Nemzetiségi Énekversenyen.

Már januártól szorgalmasan készültünk. Rengeteg gyakorlást igényeltek az énekek, hiszen kétszólamú produkcióval lehet csak indulni ezen a versenyen. Egy kiscsoportos és egy duó előadással neveztünk be. A produkciók remekül sikerültek.

A kiscsoport tagjai – Korponai Anna, Molnár Petra, Németh Réka (6.a), Juhász Vanda (6.b), Vass Dániel (7.a) és Cser Zsófia (8.b) – két sváb nyelvű dalt adott elő: Awer Haitschi bumbaitschi, Dort drunt an der Donau, Pomázi Máté és Vass Dániel (7.a) duója a Wenn vom Himmelszelt és az Ich bin ein Fischerjunge kezdetű dalokat. A szigorú zsűri egy arany és egy ezüst minősítéssel jutalmazta a diákok kiemelkedő teljesítményét.

Gratulálunk, és nagyon büszkék vagyunk tehetséges diákjainkra.

Köszönet illeti iskolánk diákönkormányzatát, mert anyagilag támogatta a verseny utáni jutalomfagyizást.

 

Osikoviczné Csendesi Mária

felkészítő tanár

(fotó: Osikoviczné Csendesi Mária)