Eredményeink a városi szavalóversenyen
Április 13-án ismét megrendezésre került a Városi Vers- és Prózamondó Verseny a Bálint Ágnes Kulturális Központban. Az 1-2., 3-4., 5-6., 7-8. osztályos korcsoportban egy-egy tanulót vártak vers, illetve próza kategóriában, valamint a gimnazista indulókat, akik a monori József Attila Gimnázium diákjaival versenyeztek.
Az idei verseny zsűrijének elnöke Koltai Róbert színművész és filmrendező volt, a zsűri tagjai pedig Gaál Ildikó színházi rendező, Vadászi Mária, a Róder Imre Városi Könyvtár vezetője, Szénási Sándor, a Vecsési G. Ferenczy Hanna Irodalmi kör vezetője, valamint Gál István nyugalmazott pedagógus.
A színvonalas versenyen nagyon erős mezőnyben kellett diákjainknak megmérettetniük magukat, de akárcsak az előző években, idén is szép eredményeket értünk el:
Az 1-2. évfolyamon:
- vers kategóriában Berczeli Réka 1.b osztályos tanuló I.,
- próza kategóriában Tóth Eszter 2. a osztályos tanuló II. helyezést ért el.
A 3-4. évfolyamon:
- vers kategóriában Szőnyi Anna Zoé 3.b osztályos tanuló a III.,
- próza kategóriában Földesi Dóra 4.a osztályos tanuló az I. helyen végzett, és a vándorkupát is ő hozta el.
Az 5-6. évfolyamon:
- vers kategóriában Kovács András 5.a osztályos tanuló megosztott II.,
- próza kategóriában Papp Sára 5.b osztályos tanuló pedig III. helyezést ért el.
A 7-8. évfolyamon:
- vers kategóriában Kozma Karola 8.b osztályos tanuló III. lett.
A gimnazisták versenyében:
- Szép Dóra 12.c osztályos tanuló megosztott I. helyezést ért el, valamint a vándorkupát is ő hozta el, ami már örökre nála marad. A június 14-i városi ünnepségen is szaval majd.
- Rendek Sztella 11.b osztályos tanuló II.,
- Sápi Szonja 10.b osztályos tanuló III. lett,
- Puzsér Gabriella Luca 9. b osztályos tanuló pedig emléklapban részesült.
Ezúton is gratulálunk szép sikert elért diákjainknak, egyúttal köszönjük a felkészítő tanárok munkáját!




