Beszámoló a szalagavató ünnepségről

Kedves Diákok, tisztelt Érdeklődők!

Az alábbiakban képriportban és Jánosa Fanni írásával számolunk be a járványhelyzet miatt rendhagyó szalagavató ünnepségünkről.

Iskolánk szalagtűző ünnepségét október 22-én tartottuk.

A kialakult járványhelyzet miatt rendhagyó körülmények között került idén megrendezésre a végzősök nagy napja. Elsőként Sztyehlikné Hegyi Krisztina igazgatónő köszöntötte a tanulókat, beszédében bátorította őket az előttük álló megmérettetésekre. Az őt követő irodalmi műsorra az alsóbb évfolyamos tanulók köszöntötték a 12. osztályosokat: Pomázi Máté az Abigél című musicalből énekelt egy dalt. A 11. a és c osztályos tanulók szavalattal készültek, majd iskolánk lelki pásztora dr. Huszka Mihály atya mondta el beszédét és áldotta meg a szalagokat. Ezután következett az ünnepélyes szalagtűző ceremónia. Ünnepségünk utolsó felvonásaként a végzős osztályok nevében a 12. a osztályból Oláh Olivér, a 12. b osztályból Dajcsin Rebeka és a 12. c osztályból Jánosa Fanni és Szabó Nikolett mondták el gondolataikat a közösen eltöltött évekről. Miután levetítették a három osztály nosztalgikus, de humoros osztályvideóit, megköszönték az osztályok osztályfőnökeiknek a sokéves támogatást.

Végzőseink ettől a naptól kezdve büszkén viselik gimnáziumunk szalagjait.

Jánosa Fanni