Interaktív történelemóra a Róheim-villában
Az idei tanév ismétlő jellegű történelemórái után a 11. évfolyam diákjai az 1867-es osztrák-magyar kiegyezéssel és a dualista Magyar Királyság politikai, társadalmi, gazdasági berendezkedésével és történetével kezdtek foglalkozni. Ezeket az órákat Czövek István tanár úr tartotta meg. A 11. évfolyam történelem emelt fakultációra járó tanulói számára már Kaposi Gábor tanár úr szervezte meg a Tisza István életével és a dualizmus rendszerével foglalkozó interaktív órát, méghozzá a Városliget szélén álló Róheim-villában, amely a Magyar Corvin-lánc Testület székhelye.
A látogatás első felében magával az épülettel, illetve a villa és az építtető család, valamint a a testület és a díj történetével ismerkedhettek meg a diákok. Megtudták, hogy a Magyar Corvin-lánc kitüntetést a magyar tudomány, irodalom és művészet terén, valamint a magyar művelődés fellendítése érdekében szerzett kimagasló érdemek elismerésére alapították, és a két világháború közötti időszakban megkapta például Herczeg Ferenc, Dohnányi Ernő, Ravasz László, Teleki Pál, Serédi Jusztinián, Hóman Bálint és Klebelsberg Kúnó, majd ötvennyolc év kihagyás után többek között Jelenits István, Kocsis Zoltán, Marton Éva és a testület mai elnöke, Vizi E. Szilveszter is.
A program második felében különböző interaktív eszközök segítségével a kiegyezés hátterével és az ahhoz vezető eseményekkel, valamint a dualizmus időszaki Magyarország nagypolitikai és mindennapi realitásaival foglalkoztak a tanulók: gazdasági felvirágzás, parlamenti küzdelmek, külpolitikai kihívások és természetesen a korszak végéig megoldatlan problémás ügyek, mint földkérdés, nemzetiségi kérdés és a választójog. Így került végül fókuszba Tisza István személyisége és politikai pályája, melynek éppen e villában vetett véget a merénylő gyilkos golyója.