Autómentes nap a Petőfiben

Az Európai autómentes nap egy 1998 óta minden évben szeptember 22-én megtartott – a társadalom környezettudatosságát erősíteni hivatott – rendezvénysorozat, amely fel kívánja hívni a városlakók és a városvezetés figyelmét: a megnövekedett autóforgalom okozta környezeti, baleseti és városképi problémákra, a közlekedési mód felelősségteljes megválasztására, a fenntartható, környezet- és emberbarát városi közlekedés előnyeire, a közösségi, a kerékpáros és a gyalogos közlekedés fejlesztésének szükségességére.

Iskolánk is ilyen célokkal csatlakozott a rendezvényhez. A tavalyi évhez hasonlóan együtt indult útra 41 tanuló és 6 pedagógus rendőri biztosítással kerékpároztuk végig Vecsés főbb útjait, jelezve, hogy két keréken is eljutunk a kívánt helyre. Pihenőnket a Katica Lakópark játszóterénél tartottuk, ahol Akács Zsolt rendőr alezredes és Bicskei Alexandra rendőr őrmester (iskolánk rendőre) vizsgálta át kerékpárjainkat és legnagyobb örömünkre pótolta a hiányzó „kellékeket”: láthatósági mellény + fényvisszaverő prizma. Klári néni gondoskodott elemózsiáról: almát és müzliszeletet kaptak a „bicajosok”. Ezután a kerékpáros közlekedésről tartottak érdekes előadást a rendőrök, felhívták a figyelmünket arra is, hogy Vecsésen egyre több az egyirányú utca és hát bizony… szabálytalanságot követ el, aki szembe megy a forgalommal (kivéve, ha külön megengedi a tábla). A gyerekek sok szabályt tudtak, a helyesen válaszolók jutalmat kaptak. Ökoiskola révén a szemétszedés sem maradt ki a programból, rövid idő alatt megtisztítottuk a környéket. A visszaút már fárasztóbb volt egy alapigazság szerint (Murphy): a szél mindig szembe fúj… Élményekkel gazdagodva és egy kis fáradtsággal a lábunkban érkeztünk vissza az iskolához. Köszönet minden résztvevőnek!

Horváth Rita

Vélemény, hozzászólás?